EKİBİMİZ


Festival Düzenleme Kurulu

Gamze İneceli   /   Gila Benmayor   /   Hande Arslanalp   /   Metin Suerken   /   Müge Akgün


Hakkımızda

2000’li yıllardan itibaren ülkelerin ve kentlerin uluslararası çapta tanınmasında ve markalaşmasında kültürü, sanatı, doğal güzellikleri, ekonomisi kadar gastronomisi de itici güç olmaya başladı.

Günümüzde gastronomi, turizmin en önemli ayaklarından birini oluşturuyor. Gidilecek bölgelerin mutfak zenginliği, restoranları ve yıldız şefleri, neredeyse tüm seyahat rotalarını belirliyor. İtalya’da Toscana, Piemonte bölgeleri, İspanya’da San Sebastian, Barcelona, Girona, Danimarka’da Kopenhag; ünlü şefleri, restoranları ve yemekleri ile birçok ziyaretçi topluyor.

İzmir; doğası, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle uluslararası turizme en kolay açılacak kentlerin başında geliyor. Bölge, otları ile meyve ve sebzeleri ile etiyle, balığıyla, çok zengin bir ürün çeşitliliğine sahip.

İzmir, kapsamlı bir etkinlik aracılığıyla özgün ve çok kültürlü mutfağını dünyaya tanıtarak turizmine artı değer katabilir. Bölgedeki bir çok etkinliği de kucaklayarak daha geniş perspektifteki bir izmir gastronomi festivali, kenti arzu edilen noktaya taşıyacaktır.