Bülent Akgerman

İş Adamı Chaine Des Rotisseurs Başkan

1969 İzmir doğumlu olan Akgerman, orta eğitimini Robert Kolej, üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Turizm ve İşletme Bölümü’nde tamamladı.

İş hayatına kısa adı Çittur olan, Çimentaş Turistik İşl. Yatırım San. ve Tic. A.Ş.’de 1989 yılında Enformasyon Memuru olarak başladı. 1994 yılında, aynı şirkette Genel Müdürlük görevini üstlendi; 1998 yılında aynı şirketin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Murahhas Aza’sı, 2014 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

1997 yılında Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Yönetim Kurulu üyeliği ile sanayicilik yolunda ilk adımını attı. 1998 yılında Çimstone Doğal Kompoze Taş İşletmeleri’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve 1999-2002 yılları arasında Genel Müdürlüğü’nü yaptı.

Halen, AKG Yalıtım İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş (Çimstone), More Su Ürünleri Ticaret A.Ş. ve AKG Trading Ltd. (Amerika ve İngiltere) Yönetim Kurulu Başkanı;

AKG Gazbeton İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. ve Ertuğ Balık Üretim Tesisi Gıda ve Tarım İşl. San. ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerini yürütmektedir.

Yanı sıra, Rekmar Reklamcılık Tic. A.Ş. ve Urla Şarapçılık Gıda Turizm Tarım San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevleri de mevcuttur.

Ayrıca daha önce, Genç İşadamları Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı (1997-2005); Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (2003-2005) ve Dost Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş (1996-1999) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Geçtiğimiz dönemlerde, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ESIAD), Ege Genç İş Adamları Derneği’nde (EGİAD), 9 Eylül Rotary Kulübü’nde, Ege Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGIFED) Danışma Kurulu’nda ve AIESEC Danışmanlar Yüksek Kurulu’nda Başkanlık; Ege Açık Deniz Yat Kulübü’nde Viskomodor görevlerini üstlenmiş; ayrıca iki dönem boyunca SEDEFED (Sektörel Dernekler Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanlığı, TURKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ayrıca geçtiğimiz dönem EBSO meclis üyesidir.

Bülent Akgerman, İrlanda Ege Bölgesi Fahri Konsolosu’dur. İzmir Ticaret Odası önceki dönem Meclis Üyesi, ESIAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanlık Divanı üyesi, aynı zamanda, Dünya Kompoze Taş Üreticileri Birliği Üyesi; TABA – AmCham Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Ege Orman Vakfı, UNICEF, Endeavor Türkiye ve İtalyan Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Mutfak Dostları Derneği,  KALDER, İRD, EÇEV, Fenerbahçe 1907 üyesi ve Junior Chamber International Senatörü’dür. İzmir Chaine des Rotisseurs kurucu başkanlığını da sürdürmektedir.

Hobileri yemek pişirmek, fotoğrafçılık, yelkencilik, kayak ve seyahat etmektir.